Podsumowanie projektu PFRON „Rehabilitacja społeczna w powiecie bocheńskim”

Nadszedł czas na podsumowanie projektu PFRON „Rehabilitacja społeczna w powiecie bocheńskim”, który realizowany był od kwietnia 2023 roku przez kolejnych 12 miesięcy, w siedzibie naszej fundacji.

Celem projektu była rehabilitacja społeczna osób z niepełnosprawnością, poprawa ich funkcjonowania w społeczeństwie, zwiększenie ich samodzielności i aktywności.

Uczestniczkami i Uczestnikami projektu były osoby z niepełnosprawnościami posiadające ważne, aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności z całego powiatu bocheńskiego.

W ramach projektu realizowaliśmy 5 form wsparcia:

zajęcia indywidualne

– terapię ruchem

– trening porozumiewania się i komunikacji (terapię logopedyczną i/lub nauka komunikacji zastępczej)

– arteterapię (muzykoterapię i zajęcia plastyczne)

zajęcia grupowe

– zajęcia uspołeczniające

– zajęcia teatralne

W ramach tego projektu nasi terapeuci zrealizowali aż 2.875 godz. zajęć!!!

Dziękujemy:

– naszej nieocenionej kadrze 8 terapeutów, dzięki którym udało nam się z powodzeniem zrealizować ten projekt i mamy apetyt na więcej,

– 81 uczestnikom projektu, którzy tak ochoczo uczęszczali na zajęcia zapełniając nasze sale terapeutyczne,

– rodzicom i opiekunom uczestników projektu, którzy dzielnie towarzyszyli im w zajęciach.

Bardzo dziękujemy!

Projekt został już rozliczony, a końcowe rozliczenie zostało zaakceptowane przez PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Po raz pierwszy w historii fundacji realizowaliśmy zajęcia terapeutyczne bezpośrednio i przyznamy szczerze, że oszołomiła nas skala potrzeb i tak szerokie zainteresowanie naszymi zajęciami – obiecujemy, że to dopiero początek.

Nie zatrzymujemy się, przed nami kolejne wyzwania i kolejne projekty. Wkrótce do Was wracamy z kolejnymi zajęciami, trzymajcie za nas kciuki!

Dostępność: Grafika przedstawia ogłoszenie o realizacji programu „Rehabilitacja społeczne w powiecie bocheńskim”. Na białym tle w górnej części ogłoszenia widnieje logo PFRON – grafika przedstawia zarys kwiatu w zielonym i czerwonym kolorze, który jest „osłabiony”. Dzięki podporze kwiat rozkwita. Kwiat symbolizuje osobę niepełnosprawną, podpora zaś – wsparcie ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Poniżej czarną czcionką zapisane są informacje na temat projektu.